Kolorowa jesień to dla nas piękny czas zachwytu nad przyrodą. Jednak dla jeży to niezwykle pracowity i ważny czas przygotowań do snu zimowego. Zwierzęta te muszą w tym okresie znaleźć odpowiednie schronienie i odpowiednio przygotować je przed nadchodzącymi mrozami.

Niestety – bez tego nie będą w stanie dożyć wiosny. Możemy jednak im pomóc w tych staraniach. Chcemy zachęcić lokalną społeczność do podtrzymywania różnorodności biologicznej.

Na najbliższych spotkaniach przybliżymy Państwu temat związany z  życiem, zagrożeniami i metodami ochrony jeży. Wspólnie zbudujemy schronienia dla jeży. Na uczestników będą czekać niespodzianki.  Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłaszać się należy poprzez kontakt mailowy: kontakt@olechwir.pl, a.mysinska@wolinpn.pl lub telefonicznie: 601 754 844., 537 777 130.

Zadanie zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach projektu ekologicznego pn.: „Mój Park – mój dom. Wykorzystanie zasobów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego do celów turystyki i edukacji”.

Mysińska Anna specjalista ds. edukacji