Ochotnicza Straż Pożarna w Lubinie rozpoczęła realizację projektu „URATUJ MNIE”, zadania publicznego dofinansowanego w kwocie 10.000 zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik – Program Marszałkowski. Za całą kwotę zakupionych zostało kilkaset apteczek, które zostaną bezpłatnie rozdane do końca października 2018r. mieszkańcom powiatu kamieńskiego podczas różnorodnych wydarzeń. Pomoc w tym trudnym i ważnym przedsięwzięciu zadeklarowali druhowie i druhny z wielu OSP powiatu. Od dziś (2018-08-29) postaramy się dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców powiatu.

Inauguracja Projektu miała miejsce w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach. W szkoleniu dot. pierwszej pomocy, przyczyn, objawów i następstw cukrzycy, zawałów serca i udarów mózgu wzięli udział niemal wszyscy pracownicy Urzędu. Zabrakło jedynie osób pełniących ważne obowiązki służbowe, często będących w terenie, miejmy nadzieję, że tym razem bez bloczków mandatowych ;) Was też odwiedzimy.

Ponadgodzinne szkolenie, ku naszemu – członków OSP Lubin – szczeremu zadowoleniu, przebiegło niemal w absolutnej ciszy i pełnym skupieniu audytorium. Pytania i dyskusja rozpoczęły się po szkoleniu. Uczestnicy i instruktorka wymieniali swoje opinie, wątpliwości i doświadczenia. Chcemy Wam bardzo podziękować, bo od Was zaczynaliśmy, a wiadomo że zacząć jest trudno.

Uczestnicy szkolenia otrzymali osobiste apteczki pierwszej pomocy. Przekazaliśmy również apteczki przemysłowe dla Urzędu, referatu promocji i Straży Miejskiej. Miejmy nadzieję, że zawartość raczej się przeterminuje niż będzie potrzebna.

Jeżeli organizujesz we wrześniu lub październiku 2018 r. wydarzenie dla mieszkańców powiatu napisz do nas email (osp.lubin@o2.pl i mariusz.samolyk@gmail.com) lub zadzwoń (795-862-642) postaramy się by pojawił się tam druh lub druhna z najbliższego OSP. Pamiętaj, że nawet jedna osoba może URATOWAĆ MNIE, CIEBIE, NASZYCH BLISKICH.

W imieniu druhen i druhów z OSP w Twojej okolicy
Ochotnicy z OSP Lubin