W dniach 22-24.08.2018 r. niepełnosprawni z Piły uczestniczyli w wycieczce. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Zespołu szkól Ponadgimnazjalnych w Benicach zatrzymali się w internacie szkolnym, gdzie mieli bazę wypadową nad morze. Pogoda dopisywał więc wszyscy cieszyli cię promieniami słońca i kąpielami w morzu gdzie udali się już pierwszego dnia wycieczki.

Drugiego dnia dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Dariusza Żarkowskiego zwiedzili katedrę, wsłuchując się w opowieści o rozwoju chrześcijaństwa na Pomorzu Zachodnim.Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w Muzeum Ziemi Kamieńskiej, które mogli zwiedzić niepełnosprawni dzięki uprzejmości Pana Stanisława Kuryłło Burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Po atrakcjach dla ducha przyszła kolej atrakcji dla ciała, kiedy to wszyscy udali się ponownie na plażę w Dziwnowie gdzie cieszyli się kąpielą w morzu. Na koniec dnia na uczestników wycieczki czekała jeszcze jedna atrakcja – ognisko i pieczenie kiełbasek. Po posileniu się nastąpiła miła zabawa przy dźwiękach muzyki, którą niestety przerwał mrok.

W ostatnim dniu wycieczki wszyscy udali się na Wyspę Chrząszczewską, gdzie Pani Jolanta Janik oprowadziła uczestników wycieczki prezentując słynny Głaz Królewski.

Niestety wszystko co miłe i przyjemne szybko się kończy. Po zjedzeniu obiadu i pożegnaniu wycieczka udała się w drogę powrotną do Piły. Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji wycieczki dla: Pani Mirosławy Pyzik Marciniak – p.o. Dyrektora ZSP Benice , Pani Jolanty Janik – Prezes PSONI w Kamieniu Pomorskim, Ks. Proboszcza Dariusza Żarkowskiego oraz Pana Stanisława Kuryłło Burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Czytelnik