55 tys złotych dofinansowania trafi do gminy Wolin w związku z dwoma projektami jakie tamtejszy samorząd zamierza realizować. Jak informuje burmistrz, pierwsze zadanie dotyczy prac konserwatorskich wewnątrz Urzędu, drugie zakup sprzętu do Muzeum Regionalnego.

Razem z dyrektorem Muzeum Regionalnego w Wolinie podpisaliśmy oficjalne dokumenty w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dotacje obejmują 2 projekty, tj prace konserwatorskie w budynku Urzędu Miejskiego w Wolinie oraz zakup sprzętu multimedialnego i systemu wystawienniczego na potrzeby Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie – informuje za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Grzybowska.

W obydwu przypadkach, dofinansowanie wyniesie równo 27 272 zł. Zakres prac w Urzędzie to roboty budowlane o charakterze konserwatorskim, w tym rozbiórka drewnianej boazerii (wejście do urzędu, klatka schodowa, hol na I piętrze), odbicie glazury i terakoty wraz z wykonaniem nowych okładzin w toalecie, wykonanie napraw tynków, gładzi gipsowych, malowania, wymiany drzwi wewnętrznych (zdemontowana boazeria odkryje uszkodzone ościeżnice), montaż wyposażenia toalety.

Z kolei Muzeum zakupi sprzęt multimedialny tj. bezprzewodowy radiowy system do oprowadzania wycieczek i tłumaczeń symultanicznych, monitor interaktywny, komputer kompatybilny z monitorem interaktywnym oraz wystawienniczy system linkowy.