To był wyjątkowy wieczór w Rekowie (gm. Kamień Pomorski). Pomimo wieczornej pory, kilkadziesiąt osób przyglądało się podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy świetlicy. Z 312 tys. zł, ponad 60% to środki gwarantowane z województwa.

Jest to inwestycja na którą Mieszkańcy czekali kilkanaście lat. Pozwoli ona zrealizować wszystkim pewne plany i zamiary oraz integrować się. To będzie miejsce na uroczystości, realizację inicjatyw czy spotkań – podkreślał Burmistrz Stanisław Kuryłło – Budowa tej świetlicy, pozwoli zachęcić młode pokolenie, aby swój czas wolny spędzało ono nie tylko przy klawiaturze, ale udzielało się w działaniach rekreacyjno – sportowych na terenie naszej gminy.

Założenia gminy mówią o budowie siedmiu świetlic. Pierwsza powstała w Miłachowie, kolejna niebawem zostanie wykonana w Rekowie.

Proces realizacji inwestycji zostanie rozpoczęty. Świetlica będzie znajdowała się w miejscu, w którym znajdowała się stara świetlica wiejska. Pierwszym etapem było przygotowanie wniosku kilka miesięcy temu. Urząd Marszałkowski uznał nasz wniosek za atrakcyjny. Po podpisaniu umowy czeka nas przetarg, wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac. Przeszkodzić może jedynie okres zimowy – zaznaczył Stanisław Kuryłło – Warto podkreślić, że po chudych trzech latach, wraca do nas fundusz sołecki. Może on być przeznaczony na wyposażenie, doposażenie, elementy rekreacji. Co zrobić z pieniędzmi? Zdecydujecie Państwo przy podziale. 

Z Panem Burmistrzem pracujemy od 4 lat, przy niejednym projekcie. Załatwiliśmy trudne tematy, niekiedy niemożliwe do realizacji i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Chciałoby się jeszcze więcej, ale ogranicza nas budżet. Gratuluje Panu Kurylle, że udało mu się wyjść z trudnej sytuacji finansowej jaką zastał w gminie. Niektórym zajmuje to długo, a ja już widzę, że Kamień Pomorski jest rozkopany. Pamiętajmy, że ten remont się skończy, a będzie tylko lepiej. Tak samo jest ze świetlicą, w której za kilka miesięcy, mam nadzieję będziemy mieli okazję się spotkać – zaznaczył wicemarszałek Jarosław Rzepa.