Choć do zrobienia pozostało jeszcze sporo, to część ulic w Kamieniu Pomorskim wyłania się z chaosu. Po zakończeniu modernizacji i wymianie kanalizacji na ulicy Wysockiego, na drogach pojawi się także asfalt. Burmistrz Kuryłło już dziś pokazuje, jak zmieniła się jedna z dróg.

Powoli, kolejne remontowane ulice w naszym mieście wyłaniają się z chaosu. Mam świadomość, że jest to problematyczne dla mieszkańców, ale efekt będzie satysfakcjonujący dla nas wszystkich. Proszę tylko spojrzeć na ulicę Jagiełły. Widać różnicę? – dopytuje Burmistrz Kuryłło.

Samorządowiec wskazuje, że dopiero po zakończeniu wszystkich prac, tj. wymianie kanalizacji na ulicy Wysockiego, na drogach pojawi się nowy asfalt.

Niestety to nie jest tak, że można to układać odcinkami. Firmy realizujące tego typu zlecenia mają bardzo napięte grafiki i możliwa będzie dopiero ich obecność na samym końcu inwestycji – dodaje.

Gmina Kamień Pomorski realizuje obecnie przebudowę ulicy Wilków Morskich wraz z podjazdem do ulicy Basztowej. Samorząd pod koniec stycznia otrzymał 10 mln złotych od Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego w ramach rządowego progrogramu Polski Ład na remont kolejnych sześciu ulic. Chodzi o cześć ulicy Mickiewicza, Żeromskiego, Obrońców Warszawy, Okrzei i część ulicy Żwirki i Wigury oraz ulicę Żółcińska we Wrzosowie prowadzącą do plaży. Remont tej ostatniej już trwa. Z kolei na ulicach w Kamieniu Pomorskim niebawem rozpoczną się prace.