Ku końcowi zmierza modernizacja jednej z ważniejszych i jeszcze niedawno bardzo zdegradowanych ulic Wolina. Chodzi o ulicę Marii Konopnickiej, na której pod koniec ubiegłego tygodnia trwało wylewanie nawierzchni asfaltowej. Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie w wysokości 3,6mln zł z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Serce rośnie kiedy widzi się zmiany, jakie mają miejsce w naszym przepięknym Wolinie. Choć końcówka ubiegłego tygodnia, mogła być dla Państwa kłopotliwa w związku z wykonaniem nawierzchni asfaltowej to na ostateczny efekt, który zobaczymy niebawem warto poczekaćmówi Burmistrz Ewa Grzybowska.

W trakcie prac wymieniono azbestowo – cementowe sieci infrastruktury wody pitnej, cześć kanalizacji sanitarnej, pozostają jeszcze do zamontowania nowe LEDowe punkty oświetlenia ulicznego. Modernizację przeprowadzi firma „Mazur – Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur” z siedzibą w Łożenicy.

Wartość zadania to 5 mln złotych, a poziom dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w tym z Programu Operacyjnego Ryby to około 3,7 mln złotych. Prace mają zakończyć się w listopadzie.