W sobotę 21 września zakończył się kolejny już projekt polsko- niemieckiej wymiany młodzieży, realizowany przez naszą szkołę i  placówkę z Kilonii. Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu kadry z obu szkół, wsparciu finansowemu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz życzliwości i pomocy merytorycznej pań Iwony Kowalczyk i Magdaleny Grześkowiak,  ze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania w Szczecinie, uczniowie z naszej szkoły mogli wyjechać po raz trzeci do Niemiec, aby tam, wspólnie z koleżankami i kolegami z Kilonii uczyć się, gotować, bawić i zwiedzać.

Wcześniej- w maju- to oni byli gospodarzami dla grupy niemieckiej. Program wrześniowego spotkania był bardzo napięty i trwał od rana do wieczora. Zajęcia językowe,  gotowanie i konsumpcja odbywały się w szkole, gry i zabawy integracyjne w schronisku młodzieżowym, które było również bazą noclegową. Udział w grze miejskiej był świetną formą poznawania miasta i integracji. W Akwarium Kilońskim uczniowie mieli okazję zobaczyć florę i faunę Morza Bałtyckiego oraz pokaz karmienia fok.

Wzięli także udział w wycieczce do Laboe, kąpieliska, w którym znajduje się miejsce pamięci,  poświęcone marynarzom poległym podczas I i II wojny światowej oraz stoi na wydmach autentyczny U- Boot , do którego można wejść. Wieczorem czekała ich rywalizacja podczas gry w kręgle. Wszystko to dokumentowała grupa uczniów, gdyż finalnym produktem obu spotkań- majowego w Polsce i wrześniowego w Niemczech- będzie film, który otrzymają na pendrivach uczestnicy projektu. W wymianie tegorocznej wzięła udział 12 osobowa grupa uczniów z  klasy II Techników- Żywienia, Hotelarstwa i Ochrony środowiska. 

źródło:
Organizator