Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim po pościgu zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za popełniony czyn 28-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kamieńskiej „drogówki” chcieli zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Zlekceważył on jednak sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu oznakowanego, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekającym 28-latkiem.

W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Szczęśliwie nie doszło do uderzenia w inny pojazd lub zranienia kogokolwiek. Nieodpowiedzialny motocyklista, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej popełnił czyn z art. 178b Kodeksu karnego*. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

*„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

st. sierż. Aleksandra Berenda