To będzie sportowy, niezwykle aktywny tydzień w Międzyzdrojach. Bieg Śniadaniowy, turniej Beach Soccera z Kanałem Sportowym o puchar Burmistrza Międzyzdrojów, szereg wspomnień sportowców, Summer Kite Festiwial czy zawody strongmenów. 

Godz. 13.00 – 15.00 – Turniej Beach Soccer z Kanałem Sportowym o puchar Burmistrza Międzyzdrojów w Miejskiej Strefie Aktywności Sportowej na plaży przy zejściu B. W rozgrywkach w plażową piłkę nożną wezmą udział 4 drużyny, w tym samorządowcy, działacze sportowi i partnerzy. Ciekawe wyzwania i wspólna zabawa – to tylko w naszej Strefie Aktywności na Plaży.

Godz. 20.00 – „Wieczór wspomnień” – Przyjaciele z aren i stadionów olimpijskich przybliżą nam postaci Władysława Komara, Tadeusza Ślusarskiego oraz Ireny Szewińskiej. Niezapomniany wieczór dopełni znakomity program słowno-muzyczny. Na scenie pojawi się Joanna Bartel, a także zespół Queen’s Champions

W tym roku na międzyzdrojskiej Alei Gwiazd nie odbędzie się konkurs skoku o tyczce w związku z trwającymi równolegle w Monachium Mistrzostwami Europy w Lekkiej Atletyce. Chcemy jednak uhonorować pamięć Mistrzów – programem artystycznym i wspomnieniami.

19-21 sierpnia 2022 to dni Summer Kite Festival

Plaża przy zejściu C w Międzyzdrojach zapełni się ponownie latawcami, gdzie będzie można obserwować niezwykłe akrobacje zawodników i widowiskowe popisy na wodzie. To impreza sportowa dla osób chcących doskonale bawić się w letnich promieniach słońca, skorzystać z proponowanych aktywności i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

20 sierpnia 2022 r. od godz. 14.00 – Międzynarodowy Puchar Polski STRONGMAN na skwerze przy Alei Gwiazd – każdy będzie mógł poczuć tę moc, siłę i sprawność fizyczną. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mariusz Pudzianowski – polski zawodnik mieszanych sztuk walki, ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, trzykrotny drużynowy Mistrz Świata Par Strongman. Zwycięzca i finalista innych zawodów siłaczy.

– Wszystkich odpoczywających nad polskim morzem zapraszam do udziału w naszych imprezach. Tylko u Nas wszystko się kręci między naturą a kulturą. Moc atrakcji, wrażeń i spotkań ze znanymi osobistościami ze świata sportu, estrady i szklanego ekranu czeka na Wszystkich w naszych pięknych Międzyzdrojach – mów Burmistrz Mateusz Bobek.