W dniach 20 – 26 lutego 2023 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Będzie można ją uzyskać w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Coroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związane są z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne informacje prawne udzielane w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Do akcji jak zawsze włączają się również policjanci. Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie. Widzisz przemoc- reaguj!

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, skorzystaj z bezpłatnej informacji na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przy ul. Żwirki i Wigury 2.

W dniach 20 – 26 lutego 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim funkcjonariusze będą udzielać porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw- codziennie w godz. 10:00 – 14:00.