Wystawa Prac Przedszkola „Promyk Słońca” Gospodarza i Organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dobro i Piękno w Literaturze Dziecięcej” przy współpracy MBP w Dziwnowie jest dostępna przez cały miesiąc maj. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na wartości ogólnoludzkie, jakimi są dobro i piękno oraz popularyzacja literatury dziecięcej i rozwijanie umiejętności dostrzegania dobra i piękna.

Na konkurs wpłynęło 40 prac spełniających kryteria podane w regulaminie. Więcej informacji o wynikach konkursu można znaleźć w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. E. Zakrzewskiej w Dziwnowie.

Wystawa podsumowująca ogólnopolski projekt kulturalno-edukacyjny „Sztuka Natury, Natura Sztuki vol. 2” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie była partnerem zadania. Na wystawie można zobaczyć prace zrealizowane przez dzieci, młodzież i studentów z całej Polski. Na ekspozycji zaprezentowana jest fotorelacja z artystycznego działania na dziwnowskiej plaży.

8 maja, w Dniu Bibliotekarza, będziemy gościć u siebie 32 tegorocznych Absolwentów przedszkola „Promyk Słońca”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. E. Zakrzewskiej odbędzie się pasowanie na czytelnika przyszłych pierwszoklasistów.

9 maja nasze Skrzaty spotykają się, aby tworzyć motyle przy użyciu soli i kolorowej kredy, czytać książkę Katarzyny Zychli „Maks i dentysta” oraz przynieść sól i kolorową kredę.

10 maja Bajkowa Drużyna Bibliotekarek wraz z bibliotekarką ze Szkoły Podstawowej im. 5 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty odwiedzą dzieci i młodzież w szkole z quizami i słodkościami, aby przypomnieć o istnieniu obu przyjaznych placówek i promować czytelnictwo wśród młodych ludzi.

11 maja o godzinie 17.00 w MBP w Dziwnowie odbędzie się spotkanie autorskie z Bogusławem Janiczakiem, poetą, prozaikiem i marynistą, autorem 15 pozycji książkowych, w tym 4 zbiorów wierszy, 3 zbiorów opowiadań oraz powieści.

12 maja o godzinie 17.00 w MBP w Dziwnowie odbędzie się kolejne spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską autorką bestsellerowych powieści historycznych i obyczajowych. Na spotkaniu z Sylwią Trojanowską będziemy rozmawiać o warsztacie pisarskim, powstawaniu książek, roli pasji w życiu i podróżowaniu. Autorka opowie o tym, co napędza ją do pisania i do ciągłego rozwoju oraz co daje jej spokój i pozwala bardziej doceniać codzienność. Przedpremierowo posłuchamy fragmentu jej zapowiadanej na czerwiec powieści. Na spotkaniu będzie można nabyć książki z autografem autora.

Dodatkowo, 8 maja do wyczerpania zapasów będzie trwał kiermasz książek po 2,00 zł za sztukę, a dla młodzieży zostaną zorganizowane warsztaty z Piotrem Florianowiczem, który jest autorem i koordynatorem projektu „Sztuka Natury, Natura Sztuki vol. 2”. Termin warsztatów zostanie ustalony później.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami tygodnia bibliotek.