Zakończył się długi weekend majowy, inaugurujący nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Oprócz falstartu pogodowego w sobotę, w pozostałe dni dopisała piękna, słoneczna pogoda, co miało istotny wpływ na ilość pasażerów, którzy skorzystali z pierwszych w tym sezonie kursów nadmorską kolejką. 

Sobota przywitała turystów, wypoczywających na rewalskim wybrzeżu Bałtyku chłodem i chmurami. Jednak ani brak słońca, ani temperatura otoczenia w granicach 9 ºC nie zniechęciły miłośników podróży po wąskich torach  do odbycia pierwszej przejażdżki w nowym sezonie przewozowym. Na szczęście, zgodnie z prognozami pogody, już następnego dnia pojawiło się słońce, a wraz z nim pociągi wypełniały się coraz bardziej. Słoneczna aura utrzymała się do końca majówki.

Po podsumowaniu wszystkich kursów, tegoroczny weekend majowy okazał się bardzo udany pod względem ilości przewiezionych pasażerów. W ciągu 5 majówkowych dni Nadmorska Kolej Wąskotorowa przewiozła ponad 3,5 tys. osób. W porównaniu do roku ubiegłego, była to o niemal 100% wyższa frekwencja, chociaż,  trzeba zaznaczyć, że w 2022 r.  długi weekend był o 1 dzień krótszy, a majówkowym wyjazdom nie sprzyjała niepewna sytuacja, związana z wybuchem wojny na Ukrainie.

Niemniej jednak, takie optymistyczne otwarcie sezonu przewozowego dobrze wróży na najbliższą przyszłość spółce Nadmorska Kolej Wąskotorowa., która już od 10 lat jest operatorem przewozów turystycznych i zarządza infrastrukturą techniczną rewalskiej kolejki. 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa dziękuje wszystkim pasażerom, którzy skorzystali z weekendowej oferty, mając nadzieję, że zainteresowanie przejazdami rewalską wąskotorówką nie zmaleje, a tegoroczny sezon przewozowy zaskoczy wszystkich kolejnym rekordem frekwencji.