Trzy fabrycznie nowe samochody do transportu odpadów komunalnych – w tym jedna wyposażona dodatkowo w śmieciarko-myjkę trafiły do Gminy Międzyzdroje. Inwestycją pochwalił się Burmistrz Mateusz Bobek.

Zakup trzech specjalistycznych samochodów- śmieciarek do odbioru i transportu odpadów komunalnych jest niezbędnym dodatkiem do nowego PSZOK-u. Śmieciarki to trzyosiowe pojazdy na ramach Mercedesa o ładowności 21 metrów sześciennych. Jedno z aut zostało wyposażone w myjkę. Auta są wyposażone w nowoczesny system ładowania zasilany elektrycznie ( co da nam cichszą pracę śmieciarek. Wszystkie pojazdy posiadają monitoring.

Myjka zamontowana na jednej ze śmieciarek pozwoli na uruchomienie nowej usługi dla mieszkańców, a mianowicie mycie i dezynfekcję kontenerów na odpady. – Dążymy do tego, by nasze miasto było nowoczesne i jak najlepiej wyposażone, w trosce o bezpieczeństwo, ład i ekologię – wskazuje Burmistrz Międzyzdrojów.

Również dziś (20.12) do Gmina rozstrzygnęła wyniki przetargu na ,,Obsługę systemu gospodarowania odpadami komunalnymi-zapewnienie odbioru i transportu odpadów komunalnych”.  Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Spółka Zielone Międzyzdroje, wyceniając usługi na kwotę 3 mln 289 tys. złotych. Oferta była tańsza od drugiej, firmy Remondis o 1,4 mln złotych.