Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podają, że oszuści wyłudzają dane z kart płatniczych poprzez fałszywą stroną, której adres jest podobny do adresu rządowej strony etoll.gov.pl.

Oszuści nakłaniają użytkowników do dokonania płatności za przejazd w e-TOLL i w ten sposób wyłudzają dane z kart płatniczych – podają w komunikacie Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa. Apelują o ostrożność i przypominają, że adres strony systemu e-TOLL prowadzonej przez Ministerstwo Finansów to etoll.gov.pl.

Służby proszą o zachowanie ostrożności i niekorzystanie ze strony, która ma podobny adres i wykorzystuje logotypy MF, KAS oraz e-TOLL. Zalecają także staranne weryfikowanie zapisu w pasku adresowym strony systemu e-TOLL.

System e-TOLL to rozwiązanie zbudowane, wdrażane, utrzymywane i nadzorowane przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej w celu realizacji poboru opłat za usługi po płatnych odcinkach dróg w Polsce, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Oparty jest na technologii wyznaczania pozycji pojazdu przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego.