W obecności Ministra Marka Gróbarczyka, w Wolinie dokonano dziś uroczystego otwarcia zmodernizowanej ulicy Konopnickiej. Kompleksowa przebudowa pochłonęła ponad 5 mln złotych z dofinansowaniem ponad 3 mln złotych, jednak dzięki niej mieszkańcy zyskali nową sieć kanalizacyjną, małą infrastrukturę oraz nową drogę.

Gmina Wolin dzięki wsparciu zewnętrznemu musiała wyasygnować na przebudowę jedynie 900 tys. złotych. Inwestycja obejmowała przebudowę drogi, w tym ciągów pieszych wraz z przebudową infrastruktury podziemnej tj. sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz budową systemu odprowadzania wód deszczowych i oświetlenia ulicznego. Modernizację przeprowadzi firma „Mazur – Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur” z siedzibą w Łożenicy.

Długo wyczekiwana inwestycja, największa jak dotąd inwestycja drogowa w tej kadencji. Nie tylko wymieniliśmy nawierzchnię ulic, ciągi komunikacji pieszych, oświetlenie ale całą infrastrukturę techniczną, wodę czy kanalizację deszczową. To wszystko kosztowało ponad 5 mln złotych, 3,6 mln złotych pozyskaliśmy w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Prawie 700 tysięcy to efekt dobrej współpracy z Powiatem Kamieńskim. To bardzo poważne, przepięknie zrealizowane zadanie. Nie miałoby to miejsce, gdyby nie radni z klubu „Razem zmieniamy Gminę Wolin”. Dziękuje za waszą determinację, ciężką pracę i za to, że nie boicie się podejmować trudnych decyzji. Dziękuje wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy musieli wykonać tą żmudną pracę. Oczywiście bardzo dziękuje wolińskiemu Stowarzyszeniu Rybackiemu bo ta ulica to także efekt naszej współpracy za co bardzo dziękuje. Przede wszystkim dziękuje mieszkańcom za waszą cierpliwość, mam nadzieję, że posłuży ona Państwu i zrekompensuje te wszystkie niedogodności, które musieliście znosić przez kilka miesięcy. Dziękuje naszemu nieocenionemu Minstrowi Markowi Gróbarczykowi, za pomoc, za to że zawsze jest Pan z nami, za wyrozumiałość, za to że rozumie Pan nasze potrzeby, dziękuje że Pan z nami jest i dziękuje za to, że zechciał Pan uczestniczyć w naszej uroczystości – powiedziała Burmistrz Ewa Grzybowska.

Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie w wysokości 3,6mln zł z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. W tym miejscu warto przypomnieć, że równolegle w dalszym ciągu prowadzimy przebudowę kolejnych pięciu ulic Owocowej, Parkowej, Moniuszki, Niedamira oraz drogi do plaży wraz z wymianą infrastruktury towarzyszącej.

To fantastyczne spotkanie, chociaż na wstępie powinienem Państwa przeprosić, bo ta droga powinna być już dawno przebudowana. Takie inwestycje w świetle kraju czy Pomorza, które realizujemy to wszystko nie tak cieszy jak to. Szczególnie chciałbym podziękować. Cieszę się, że w udało się przebudować, przebudowywać, bo dróg w Wolinie mamy dziesiątki. Założyłem, że może się nam to udać, ale z pewnością uda się to Pani Burmistrz Ewie Grzybowskiej, której gratuluje – dodał Minister Marek Gróbarczyk.

« z 28 »