Karty odkryte, karuzela wyborcza na wystartowała. Choć kolejny etap, tj. rejestracja radnych, a potem kandydatów na Burmistrza zostanie dopełniona do 26 września, to już dziś możemy powiedzieć, że w Golczewie do wyborczej rywalizacji o fotel burmistrza stanie czwórka kandydatów. 

To najprawdopodobniej pod tajemniczo brzmiącym Komitetem Wyborczym Wyborców Golczewo 2023 będzie kryła się kandydatura obecnego burmistrza Andrzeja Danieluka. Obecny włodarz od dawna nie ukrywał swojego zamiaru walki o reelekcję.

Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Zielińskiego utworzony przez młodego przedsiębiorcę, który także od jakiegoś czasu nie ukrywał swoich wyborczych aspiracji pokazuje, że Maciej Zieliński ostatecznie zdecydował się powalczyć z obecnym Burmistrzem o najważniejsze stanowisko w mieście.

Zgodnie z decyzją zarządu okręgowego PiS, to właśnie ta partia wystawi w nadchodzących wyborach Jadwigę Adamowicz. Kandydatka obecnie rządzącej w kraju partii, jest także pełnomocnikiem tego ugrupowania na gminę Golczewo.

Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Gospodarcza, to marka wyborcza rejestrowana w powiecie kamieńskim od kilkunastu lat. Za tym szyldem kryją się m.in. działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który według najnowszych sondaży ma coraz większą szansę powrócić do Sejmu. Kandydatem tego komitetu, będzie także nie kryjący swoich wyborczych aspiracji Marek Maślak.

Kto powinien zostać Burmistrzem Golczewa?

Zobacz wyniki