To już pewne. Plaża w Międzyzdrojach będzie szersza. Umowę w tej sprawie 8 marca podpisali burmistrz miasta Mateusz Bobek podpisał umowę z Wojciechem Zdanowiczem, dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Na tę decyzję czekali zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta. O poszerzeniu plaży w Międzyzdrojach mówiło się od dawna, ale nareszcie ta sprawa stanie się faktem. Jak podaje Międzyzdroje TV, 8 marca burmistrz Międzyzdrojów podpisał w tej sprawie umowę z dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Poszerzany odcinek plaży obejmie 411,7 km – 414,3 kilometra wybrzeża – od przystani rybackiej w kierunku zachodnim do wejścia J. Co w praktyce oznacza całą szerokość miasta. Umowa gwarantuje użycie piasku czystego, niezanieczyszczonego o odpowiednich parametrach uziarnienia. Urobek będzie pochodził z dna Zatoki Pomorskiej, a dokładnie budowanego nowego stanowiska dla statków przy terminalu LNG. Wcześniej szacowano, że potrzebne będzie około 300 tys. m sześc.

Cena wyjściowa realizacji tej inwestycji to 9 mln zł, jednak dzięki wykorzystaniu piasku z LNG, koszt ten obniży się do 2 mln zł. Termin zakończenia prac szacowany jest na 1 czerwca 2021 r., więc jeśli wszystko pójdzie z godnie z planem, to podczas tegorocznych wakacji turyści będą mogli korzystać już z poszerzonej plaży.