Pomiędzy godz. 19.00 w czwartek a godz. 6.00 w piątek dyspozytorzy medyczni w Kołobrzegu i Szczecinie odebrali ponad 600 zgłoszeń od mieszkańców naszego regionu. Zgłoszenia dotyczyły głównie osób, które nadużyły alkoholu lub zażyły środki odurzające i doznały urazów po upadku lub też po wdaniu się w bójkę. Sporo z tych zgłoszeń dotyczyło osób nieletnich.

Wśród pacjentów były osoby nieprzytomne, z zaburzeniami zachowania, samookaleczeniami lub po próbach samobójczych. Nie odnotowano poważnych wypadków komunikacyjnych. W porównaniu z analogicznymi okresami w latach ubiegłych mniej było osób, które doznały urazów związanych z odpalaniem fajerwerków czy petard.

Najpoważniejsze tego typu zgłoszenie miało miejsce w okolicach Drawska Pomorskiego gdzie ok. 70-letni mężczyzna doznał poważnego urazu dłoni z częściową amputacją palców. Inne zgłoszenia związanie z odpalaniem fajerwerków miały miejsce w:
– Białogardzie – mężczyzna w wieku 46 lat doznał powierzchownych obrażeń twarzy
– Stargardzie – mężczyzna w wieku 46 lat doznał urazu kciuka
– Szczecinie – kobieta w wieku 20 lat doznała urazu kończyny dolnej
– Chociwlu – mężczyzna w wieku 30 lat doznał urazów palców kończyny górnej

Nie brakowało zgłoszeń dotyczących osób zakażonych koronawirusem, które skarżyły się na pogorszenie stanu zdrowia i silną duszność.