Ksiądz Rafał nie będzie na razie spotykał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie. Wszystko po niecodziennym zdarzeniu podczas lekcji religii, na której uczniowie czwartej klasy usłyszeli „odgłosy stosunku seksualnego”. Dyrekcja placówki zawiesiła księdza w wykonywaniu obowiązków w szkole do czasu wyjaśnienia sprawy.

O tym, co wydarzyło się podczas lekcji religii w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie, poinformowali naszą redakcję zaniepokojeni rodzice. Niektórym wydawało się, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan, bez wyjaśnienia okoliczności niepokojącej sytuacji.

Po interwencji SUPERPORTALU24 dyrektor szkoły zorganizowała zebranie z rodzicami. – Spotkanie, w którym wzięło udział 17 rodziców, przebiegało w miłej, spokojnej atmosferze. Porozumieliśmy się. Rodzice postanowili, aby ksiądz dalej uczył ich dzieci religii, ale oczekują, by sprawa została wyjaśniona – powiedziała w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Dorota Konopko. – O zdarzeniu na lekcji religii powiadomiłam służby. Ksiądz został zawieszony do momentu wyjaśnienia całej sytuacji – poinformowała dyrektor Konopko.

Dziś, wszyscy rodzice otrzymali następującą wiadomość:

„Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
W związku z zaistniałą sytuacją na lekcji religii, dyrektor szkoły złożył wniosek do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Zachodniopomorskim o wszczęcie wyjaśniającego postępowania dyscyplinarnego. Mając na uwadze dobro naszych uczniów, dyrektor szkoły powiadomił również stosowne instytucje.
W związku z tym zawieszam księdza w wykonywaniu obowiązków w szkole, do wyjaśnienia sprawy.
Pozdrawiam!
Dyrekcja”