Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. poinformował w poniedziałek, że komisja prowadząca postepowanie w sprawie prowadzenia terminalu kontenerowego w Świnoujścia zarekomendowała odrzucenie oferty brytyjskiej firmy Baltic Gateway Limited.

Przypomnijmy, że do ubiegłego czwartku wpłynęła jedna oferta, która została złożona przez Baltic Gateway Limited z Wielkiej Brytanii. Jednak wobec faktu, iż komisja prowadząca postępowanie stwierdziła, że złożona oferta nie spełnia wszystkich wymogów formalnych określonych w procedurze na podstawie której ZMPSiŚ S.A. prowadzi to postępowanie, komisja rekomenduje Zarządowi ZMPSIŚ S.A. odrzucenie złożonej oferty i zakończenie aktualnie prowadzonego postępowania bez rozstrzygnięcia – czytamy w komunikacie.

ZMPSiŚ S.A. poinformował, że nadal będzie podejmował działania zmierzające do zawarcia z podmiotem zewnętrznym odpowiedniej umowy zapewniającej powstanie głębokowodnego terminalu kontenerowego w porcie morskim w Świnoujściu. Niezależnie od wyników bieżącego postępowania, ZMPSiŚ S.A. prowadzi prace przygotowawcze w zakresie opracowywania dokumentacji dotyczącej realizacji tego projektu.

Wojtek Basałygo
Swinoujskie.info