@jolcik_misia Odpowiadanie użytkownikowi @marcinstachurski47 #polacywniemczech #cukier #maka #jolcik_misia #dc #lidldeutschland #lidl #zakupy#market ♬ dźwięk oryginalny – jolcik_misia

Problemy z dostępnością cukru? Nie za naszą zachodnią granicą. Media społecznościowe obiega krótkie nagranie, które pokazuje sytuację w niemieckich sklepach. Na paletach stoją całe stosy torebek z cukrem, zaskakująca jest również cena: 79 centów, czyli niecałe 4 złote.

Doniesienia internautów potwierdziły się. W Niemieckim Pasewalku cukier jest zdecydowanie tańszy i bezproblemowo dostępny. Kilogram kosztuje 79 centów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 3,70 zł. W porównaniu z polskimi sklepami oferta jest więc bardzo korzystna. Tym bardziej, że cukier można kupić bez większych problemów.

Apel w sprawie cukru wydał też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Apelujemy zarówno do sprzedawców jak i konsumentów o zachowanie zdrowego rozsądku przy sprzedaży i zakupach cukru – podkreślił UOKiK. Wskazał, że reglamentacja towarów jest dozwolona wyłącznie w szczególnych przypadkach np. po ogłoszeniu stanu wyjątkowego.