To już ostatni akcent jeśli chodzi o utrudnienia dla mieszkańców. Na ulicy Wysockiego w Kamieniu Pomorskim trwa ostatni etap przebudowy pakietu ulic Kościuszki, Plac Wolności, Jagiełły z infrastrukturą techniczną w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład.

Przed drogowcami najpierw najtrudniejsze prace ziemne. Wyłączenia mogą potrwać kilka tygodni, jednak całość zamknie modernizację tej części miasta. Korzystać można już z chociażby z ulic Jagiełło, Plac Wolności, Kościuszki czy Pocztowej – choć pozostały tam jeszcze do zrobienia ostatnie prace wykończeniowe.

Niebawem odbędzie się uroczyste otwarcie ulicy Wilków Morskich, która wraz z podjazdem do ulicy Basztowej została całkowicie zmodernizowana.

Samorząd pod koniec stycznia otrzymał 10 mln złotych od Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego w ramach rządowego programu Polski Ład na remont kolejnych sześciu ulic.

Chodzi o cześć ulicy Mickiewicza, Żeromskiego, Obrońców Warszawy, Okrzei i część ulicy Żwirki i Wigury oraz ulicę Żółcińska we Wrzosowie prowadzącą do plaży. Remont tej ostatniej już trwa. Z kolei na ulicach w Kamieniu Pomorskim prace w okolicy kwartału dominikańskiego rozpoczną się w październiku.