Choć nie udało się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, to dziś, po wielu miesiącach prac w Kamieniu Pomorskim uroczyście oddano do użytku boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Po latach pustych obietnic, placówka ma infrastrukturę sportową z prawdziwego zdarzenia, która jak mówili zebrani, z pewnością wychowa kolejne pokolenia utalentowanych sportowców.

To były lata gehenny uczniów kamieńskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Betonowe boisko, nie spełniające żadnych norm nareszcie przybrało zupełnie inny obraz. Poprzednie pokolenia mogły jedynie marzyć o takich warunkach do uprawiania sportu.

Zmienia się jednak nie tylko boisko i przepiękny plac zabaw. Modernizacji poddano także dach placówki. To kolejna rządowa inwestycja blisko ludzi, która na wniosek złożony przez Burmistrz Stanisława Kuryłło jest realizowana w ramach środków z Polskiego Ładu.

– To wspaniałe wielofunkcyjne boisko, nowe pokrycie dachowe wpisuje się idealnie w charakter i wydarzenia miejsca, w którym się znajdujemy. Przebywając tu, warto wszystkich zmotywować nie tylko do zajęć lekcyjnych czy SKS-ów. To właśnie w tym miejscu wychowało się kilku reprezentantów Polski. Waszych koleżanek i kolegów, z obecnym dziś reprezentantem Adrianem Benedyczakiem. Dziś mając takie możliwości, wierzę, że właśnie to miejsce będzie początkiem wielu karier, wspaniałych wydarzeń oraz radości naszych wspaniałych mieszkańców – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Z boiska zniknął stary asfalt, obecne kosze do koszykówki, zardzewiałe bramki, płoty czy piłochwyty. Cały teren już teraz znajduje się pod nadzorem kamer monitoringu.

– Te wszystkie inwestycje nie miałyby sensu, gdyby nie służyły ludziom. Gdyby nie służyły nauczycielom, dzieciom i młodzieży do rozwoju. To jest szalenie istotne, żeby każda złotówka, każdy tysiąc, każdy milion powinien być wydawany mądrze i tutaj tak się stało. Z jednej strony wydano je na dach, aby załatwić te sprawy, które nie były załatwione od wielu, wielu lat. Równie ważne jest to boisko, które niegdyś było betonowe. Dziś w tej szkole przy pomocy swoich nauczycieli drodzy uczniowie każdego dnia toczycie mecze o swoją codzienność, swoją przyszłość. Życzę samych sukcesów, samych wygranych spotkań, wygranej przyszłości – dodał Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski, który sam skorzystał z nowego obiektu sportowego.

Każdego dnia do naszej kaplicy przychodził Pan, który modlił się o to, żeby wygrać milion złotych. Żeby wygrać, trzeba jednak wysłać totolotka. Gratuluje Panu Burmistrzowi, że tego totolotka wysłał, bo zmartwienie miał od lat, żeby ten dach zrobić i to boisko. Wysłał go do naszych Władz i tam była odpowiedź, za co dziękujemyzakończył ks. dziekan Dariusz Żarkowski.

« z 32 »