Tablet to dziś – obok smartfona oraz laptopa – podstawowe narzędzie do pracy, nauki i zabawy. A ponieważ dużą popularnością cieszą się tablety Samsung Galaxy Tab, sprawdźmy, co sprawia, że wybiera je tak wiele osób.

Samsung Galaxy Tab S2 jest cienki oraz lekki, więc bardzo dobrze sprawdza się jako czytnik e-booków, pozwala komfortowo oglądać zdjęcia oraz filmy, a także pliki związane z pracą – wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. Wyświetlacz o proporcjach 4:3 nadaje się do pracy biurowej. Jeżeli podłączymy do Galaxy Tab S2 specjalne, przeznaczone na niego etui z klawiaturą, będzie nam się pracowało tak wygodnie, jak na laptopie czy komputerze stacjonarnym. Mamy też do dyspozycji płynną wielozadaniowość. Oznacza to, że możemy używać kilku aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie lub w przeciąganych okienkach. Do tego dochodzi jeszcze wygodny i precyzyjny czytnik linii papilarnych jako jedno z zabezpieczeń.

Natomiast Samsung Galaxy Tab S3 został wyposażony przez producenta w szklany tył obudowy, który sprawia, że tablet jest nie tylko wytrzymały, ale także bardzo dobrze się prezentuje. Ponadto system czterech głośników – umieszczonych w rogach tego urządzenia – automatycznie dostosowuje się do kierunku, w którym jest zwrócony ekran. Wyraźnie usłyszymy więc każdy dźwięk, niezależnie od położenia tabletu. A jeżeli chodzi o rysik, to pisze się nim tak jak ulubionym długopisem i – co ważne – nie trzeba go ładować. Do tego producent zmniejszył grubość końcówki piszącej do 0,7 mm, aby pismo odręczne było jeszcze wyraźniejsze i jak najbardziej naturalne. Należy też wspomnieć, że rysik S Pen ma spore możliwości dzięki specjalnie dla niego przeznaczonym aplikacjom. I tak np. aplikacja Samsung Notes umożliwia łatwe notowanie ważnych przypomnień czy wydarzeń. Nie bez znaczenia jest również to, że wytrzymała bateria pozwala nawet na 12 godzin odtwarzania filmów. Możemy więc zapomnieć o noszeniu ze sobą ładowarki, a jeśli musimy ponownie naładować tablet, wystarczy nam na to 170 minut.

A na deser zostały nam Samsung Galaxy Tab E oraz Samsung Galaxy Tab S4. Jeżeli chodzi o pierwszy z wymienionych modeli, to mamy tu do czynienia z urządzeniem, które zapewnia lepszą wielozadaniowość. Możemy zwiększyć swoją produktywność z funkcją multi-window i pracować w dwóch aplikacjach jednocześnie. Wystarczy, że podzielimy ekran na dwie części i w pełni wykorzystamy pokaźny wyświetlacz 9,6″. Natomiast tryb dla dzieci kryje w sobie szereg przyjaznych najmłodszym aplikacji, które nie tylko edukują, ale także bawią i rozwijają talenty. Nie musimy też martwić się o to, że dziecko spędzi przy urządzeniu za dużo czasu – wystarczy, że wcześniej ustawimy limit czasowy. Natomiast drugi ze wspomnianych modeli, czyli Galaxy Tab S4, działa jak komputer stacjonarny – wyświetla pulpit z paskiem zadań, obsługuje wiele okien oraz funkcjonalność „przeciągnij i upuść”. Kiedy tylko chcemy pracować jak na zwykłym komputerze, po prostu uruchamiamy opcję Samsung DeX poprzez panel szybkiego dostępu, możemy też używać klawiatury i myszy. Ponadto w przypadku tego modelu cztery głośniki dostrojone przez AKG gwarantują realistyczne brzmienie. Niezależenie od tego, czy oglądamy wideo w pionie, czy w poziomie, automatyczne dostosowanie dźwięku stereo zadba o to, by brzmienie było zawsze dobrej jakości.