Każda kobieta powinna zadbać o to, aby w jej szafie znalazła się modna czapeczka z daszkiem. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Daszek będzie stanowił ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, jakie mogą doprowadzić m.in. do nowotworu skóry.

Rodzaje czapek

W sklepach występują różnego rodzaju czapki z daszkiem. Otóż można stać się posiadaczem:

  • snapback – czapka umożliwiająca całkowite dopasowane do kształtu głowy z prostym daszkiem, a także z lekko wyprofilowanym tyłem;
  • full cap – czapka z prostym daszkiem, którą należy kupować, biorąc pod uwagę dostępne rozmiary.

Sportowy look

Czapka z daszkiem to idealny dodatek do sportowych stylizacji. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z kompletem dresowym lub legginsami i bluzą. Dodatek w postaci czapki, można zestawić z ulubionymi t-shirtami, czy też koszulkami w typie bokserka. Krótkie spodenki, czy też sportowa spódnica – idealny outfit, który pasować będzie w porze wiosennej czy też podczas wakacji. Skoro mowa o sportowych stylizacjach warto dodać, że czapkę zawsze trzeba mieć przy sobie, jeżeli ktoś planuje uprawianie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, w pełnym słońcu. 

Casualowy outfit

Ulubione spodnie jeansowe i koszula z tego samego materiału, z długim/krótkim rękawem w połączeniu z taką czapką? Dlaczego nie! Casualowy look jest zawsze na topie. Uzupełnienie całej stylizacji o czapkę z daszkiem będzie strzałem w dziesiątkę. Nie można zapomnieć o tym, aby do całości dodać zwykłe trampki, czy też modne sneakersy, np. w kolorze białym. Świetna stylizacja, która pasować będzie na co dzień – na zakupy w centrum handlowym, na spacer do parku, czy też na babskie spotkanie. Czapka z daszkiem świetnie będzie się prezentować z ramoneską, bomberką, kurtką jeansową. W przypadku casualowych outfitów nie można bać się niestandardowych połączeń modowych.

Czapka w wersji eleganckiej

Chyba nikt nie wyobraża sobie tego, żeby czapka z daszkiem towarzyszyła eleganckiej, koktajlowej sukience. Co nie oznacza, że nie może to być dodatek do nieco bardziej wystawnego stroju. Będzie to świetny dodatek do prostego swetra, jeansów w typie slim i botków. Na wierzch należy założyć dwurzędowy płaszcz. Takie zestawienia w połączeniu z minimalistyczną, prostą w swojej formie, czapką z daszkiem, są jak najbardziej wskazane i sprawdzi się świetnie podczas bardziej oficjalnych wyjść jak np. na X edycję Wiosny Muz.

Jak nosić czapkę z daszkiem?

Niby rzecz oczywista, ale jednak nie dla wszystkich. Dlaczego? Ponieważ nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę z tego, że daszek zawsze powinien znajdować się z przodu. Czasy, kiedy daszek przekręcany był do tyłu, już dawno minęły. Osoby, które nadal dokonują tego zawadiackiego, niemodnego przekręcenia, popełniają modowy faux pass. Należy również unikać daszka przekręconego do boku lub luźno opadającego, w stronę pleców. Czapkę najlepiej naciągnąć na głowę, daszek kierując lekko do góry. Zawsze trzeba zwrócić uwagę na to, aby uszy były odsłonięte.