Od 2 lutego nastąpi zmiana ceny transakcyjnej butelki zwrotnej na piwa o pojemności 0,5 l. Zamiast dotychczasowych 50 groszy klienci od lutego zapłacą złotówkę kaucji – informuje Grupa Żywiec. Firma uważa, że zachęci to klientów do częstszego oddawania opakowań do sklepów.

Firma tłumaczy zmianę wzrostami ceny zakupu butelek u producentów. Obecna cena nie pokrywa wartości odtworzeniowej nowej butelki – czytamy w komunikacie spółki. O podwyżkach jako pierwszy napisał portal dlahandlu.pl.

Jak informuje Grupa Żywiec, wyższa kaucja będzie bodźcem do zwiekszenia liczby zwrotów butelek a także zachęci konsumentów do częstszych wizyt w placówkach handlowych. Spółka zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by proces zmiany kaucji butelki zwrotnej był przeprowadzony płynnie w możliwie najkrótszym czasie.

Oprócz Żywca Grupa posiada w swoim portfolio piwa marki m.in. Desperados, Heineken, Tatra, EB, Namysłów, Brackie, Zamkowe, Warkę oraz Leżajsk. Zgodnie z najnowszą propozycją, systemem kaucyjnym mają być objęte opakowania z tworzyw sztucznych po napojach o pojemności do 3 litrów, opakowania szklane wielokrotnego użytku po napojach o pojemności do 1,5 litra oraz puszki aluminiowe o pojemności do 1 litra. W porównaniu do poprzedniego projektu z nowej propozycji wypadło objęcie kaucją szklanych butelek jednorazowych.