Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim od 1 stycznia 2019 roku realizuje projekt. Wszystkie zajęcia przebiegają zgodnie z założonym planem.

Od września 2019 roku dzięki zakupowi siłowni zewnętrznej oraz rowerów miejskich przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzimy również treningi wydolnościowe- krążeniowe na świeżym powietrzu.
Treningi na świeżym powietrzu z wykorzystaniem urządzeń siłowni zewnętrznej mają pewną przewagę nad ćwiczeniami wykonywanymi w zamkniętych pomieszczeniach. Z jednej strony przebywanie na zewnątrz przyczynia się do lepszego dotlenienia naszego organizmu. Z drugiej zaś daje możliwość łączenia ich z innego rodzaju aktywnościami, takimi jak, jazda na rowerach.

Urządzenia siłowni zewnętrznej pozwalają na dostosowanie tempa wykonywanych ćwiczeń do możliwości danej osoby. Dodatkowo pozwalają na przerwanie wykonywania ćwiczenia w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. Jest to szczególnie istotne dla osób, które wykorzystują siłownie na powietrzu do rehabilitacji osób z niepełnosprawnością.

Koordynator projektu