Ewakuowani na czas akcji ludzie, mogli wrócić do swoich domów. Przywrócono już ruch samochodowy w dzielnicy portowej, a także wznowiono kursowanie promów.

Cała akcja przebiegła spokojnie jednak doszło do kilku incydentów. Około godziny 8 doszło do incydentu na dworcu PKP przy ulicy Dworcowej. Kilkudziesięcioosobowa grupa pasażerów wyszła z pociągu i zamiast zostać zatrzymana przez Straż Ochrony Kolei, przeszła w kierunku nabrzeża. Po kilku minutach zostali zawrócenie przez policjantów.

Doszło także do zdarzeń na wodzie. Kilka jachtów próbowało wypłynąć z Basenu Północnego w morze. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, bo zakończonej akcji podziękował mieszkańcom za dostosowanie się do wskazówek oraz wszystkim służbom za pomoc w akcji.

Podkreślono, że nie wiadomo, czy podobnych transportów, a co za tym idzie akcji, w przyszłości nie będzie więcej. Bowiem pogłębianie toru wodnego dopiero się zacznie.

Na czas wydobywania miny, tor wodny został całkowicie zamknięty. Nad ranem, promy miejskie wstrzymały kursowanie, a policjanci zamknęli ruch samochodowy oraz zabraniali pieszym zbliżać się do nabrzeża. W urzędzie miasta przez czas trwania akcji pracował sztab kryzysowy.

Foto:
8. FOW,
UM Świnoujście,
W. Basałygo, R. Ignaciuk