W listopadowe dni pełne refleksji i patriotycznej zadumy, mieszkańcy gminy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości. Zarówno w Dargobądzu, jak i w Wisełce zaplanowano szereg atrakcji, które pozwolą z różnych perspektyw przyjrzeć się wartościom, jakie niesie za sobą niepodległość.

W Dargobądzu odbędą się „Warsztaty Patriotyczne”, które zaplanowano na 9 listopada, w godzinach od 16:00 do 18:00. Będzie to czas, kiedy uczestnicy mogą włączyć się w tworzenie bieli-czerwonych kwiatów, kolorowych kotylionów oraz krzyżyków patriotycznych. Nie zabraknie również wspólnego śpiewu pieśni, które od lat towarzyszą Polakom w ważnych momentach narodowych. Spotkanie odbędzie się w Filii GCKSiT w Dargobądzu przy ulicy Dargobądz 89.

Dwa dni później, 11 listopada o godzinie 16:00, w Wisełce zaplanowano „Wieczornicę”. Podczas tego wydarzenia wystąpi Chór Julin z występem pt. „Na Dzień Pamięci” oraz Czesław Bobrecki, który swoją muzyczną interpretacją na pianinie wprowadzi uczestników w nastrój zadumy nad historią Polski. Dodatkowo, Zespół Perełki Wisełki zaprezentuje pieśni patriotyczne, które są częścią bogatego dziedzictwa narodowego. Spotkanie będzie miało miejsce w Filii GCKSiT w Wisełce przy ulicy Nadmorskiej 1.

Oba wydarzenia organizowane są pod patronatem Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie, co podkreśla ich znaczenie dla lokalnej społeczności. To doskonała okazja do tego, aby młodsze pokolenia mogły nie tylko dowiedzieć się więcej o historycznych wydarzeniach, ale również wziąć czynny udział w kultywowaniu tradycji i pamięci narodowej.

Zapraszamy mieszkańców gminy oraz wszystkich, którzy chcą celebrować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, do uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach. Niech będą one okazją do wspólnego świętowania, przypominania sobie przeszłości oraz z nadzieją spoglądania w przyszłość naszego narodu.