Świąteczny Koncert kolęd i pastorałek odbył się w Sali Teatralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Polskie kolędy to nieprzebrany skarbiec naszych najlepszych wartości i uczuć – religijnych, narodowych, artystycznych, ale i tych związanych z najcieplejszymi wspomnieniami: Wigilii, choinki, prezentów czy Pasterki. Wraz z upływem czasu i zatracaniem się dawnych obyczajów i kultywujących je pokoleń, co raz bardziej tęsknimy za tradycją wspólnego kolędowania i najcieplejszych uczuć związanych z kolędami. By przedłużyć magiczne odczucia związane z okresem Bożego Narodzenia, zaprosiliśmy naszych mieszkańców oraz turystów na niezwykły koncert Świąteczny.

W przedłużoną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas absolwenci Akademii Sztuki w Szczecinie: Katarzyna Pawłowska – Tegoroczna absolwentka z wyróżnieniem studiów magisterskich w Akademii Sztuki w Szczecinie. Podczas występów największą uwagę skupia na oddaniu emocji jakie niosą za sobą utwory. Priorytetem stanowi przeniesienie słuchacza w inną przestrzeń.

Aleksandra Przybyła – w 2020 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność: dyrygentura chóralna w klasie dr hab. Barbary Halec oraz,
z wyróżnieniem, studia licencjackie na Wydziale Wokalnym w klasie dr Barbary Żarnowieckiej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoją działalność artystyczną rozwija poprzez udział w koncertach, warsztatach i konkursach

Filip Mateusz Bańkowski – muzyką (śpiew, muzyka poważna, organowa) pasjonuje się od dzieciństwa, od 2013 studiował Ogrodnictwo, ale uznał, że nie do końca to jest to, co go najbardziej pociąga w życiu. Od tego również roku był chórzystą w Chórze Kameralnym ZUT prowadzonym przez dr hab. Iwonę Wiśniewską-Salamon. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej ze specjalizacją Dyrygentura Chóralna na Wydziale Edukacji Muzycznej oraz studentem studiów pierwszego stopnia na kierunku Wokalistyka na Wydziale Wokalnym, Akademii Sztuki w Szczecinie.

Michał Komorek – student drugiego roku studiów magisterskich Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku wokalistyka, specjalizacja śpiew solowy pod kierunkiem profesora Piotra Kusiewicza. W 2019 roku ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie również na Szczecińskiej uczelni.

Marek Kwarta – Ukończył szkołę muzyczną w Pucku (woj. pomorskie) w klasie fortepianu. W 2020 roku obronił z wyróżnieniem tytuł magistra sztuki na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie ze specjalnościami dyrygentura chóralna i fortepian jazzowy, a w 2021 tytuł licencjata na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Jest laureatem konkursów muzyki gitarowej i kameralnej. Regularnie występuje jako pianista, gitarzysta i chórzysta, a także komponuje i aranżuje.

Widzowie mogli usłyszeć takie kolędy jak: „Pójdźmy Wszyscy Do Stajenki”, „Gdy Śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu”, „O Holy Night”, „Joy To The World” czy „Do Szopy Hej Pasterze”. Okres miedzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem to czas niezwykły i oczekiwany, czas miłości i wspólnego przeżywania radości. To piękny moment, który najlepiej celebruje się przy dźwiękach równie pięknej muzyki. Wtorkowe grudniowe mroźne popołudnie upłynęło w atmosferze świątecznego ciepła i życzliwości, rozbrzmiewając dźwiękami kolęd. „Boże Narodzenie jest konieczne. Potrzebujemy co najmniej jednego dnia w roku, aby przypomniał nam, że świat nie kręci się tylko wokół nas”. Eric Sevareid

źródło:
MDK Międzyzdroje