Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego i goście miasta mieli okazję doświadczyć magicznej atmosfery świąt dzięki Jarmarkowi Świątecznemu, który odbył się przy miejscowym Ratuszu. Organizatorami tego wydarzenia byli Kamieński Dom Kultury oraz Gmina Kamień Pomorski. Przepiękną relację zdjęciową możecie zobaczyć na profilu Fotografia Anika Marszałek.

Odwiedzający mogli cieszyć się bogatą ofertą stoisk handlowych. W ofercie znalazły się unikatowe rękodzieła, dekoracje świąteczne, świeże wędliny, sery, miody, a także zabawki dla najmłodszych. Nie zabrakło również pysznych dań regionalnych, takich jak kiełbaski, pierogi, ryby oraz różnorodne ciasta i słodkości. Atrakcją dla najmłodszych była karuzela wenecka i mini kolejka.

Wydarzenie uświetniły występy na saksofonie, w wykonaniu młodego talentu Antoniego Strzałki oraz doświadczonego instruktora Valeriego Burianenki. Ich muzyka doskonale wpasowała się w świąteczny nastrój, tworząc niezapomniane wrażenia. Dodatkową atrakcją było losowanie w Loterii Świątecznej. Wśród nagród znalazły się upominki od wystawców, pluszowe misie oraz aż 40 choinek.

Impreza zakończyła się wspólnym śpiewem świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu Zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie odbyło się losowanie nagród w Loterii Świątecznej, które wręczali Burmistrzowie Stanisław Kuryłło oraz Leszek Szefliński.

Jarmark Świąteczny otrzymał wsparcie finansowe Portu Szczecin-Świnoujście.

źródło:
Kamieński Dom Kultury
Fot. Fotografia Anika Marszałek

« z 78 »