Tej niedzieli, 18 grudnia odbędzie się coroczny Jarmark Świąteczny w Wolinie. Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji przewidziało szereg atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Gminy. Już o godzinie 11:00 wystartuje karuzela dla najmłodszych i kiermasz lokalnych wyrobów. Ciasta, miody, pyszne domowe przetwory i ozdoby świąteczne, będzie można nabyć od wolińskich sołectw i regionalnych producentów na targowisku miejskim.

O godzinie 13:15 rozpocznie się program artystyczny, w którym udział wezmą uczestnicy zajęć wokalnych Gminnego Centrum, dzieci z Przedszkola Miejskiego „Kraina Uśmiechu” oraz Szkoły Podstawowej w Wolinie. Nie zabraknie tez konkursów dla dzieci i dorosłych. Nagrodami będą między innymi „żywe” choinki. Do uczestników Jarmarku zawita również Święty Mikołaj wraz z elfami i słodkościami dla dzieci.

Prawdziwą atrakcją tegorocznego Jarmarku będzie świąteczna kolejka, która kursować będzie ulicami miasta. Przystanek początkowy pojawi się przy Jarmarku na ulicy Zamkowej (naprzeciw stacji Orlen). Od godziny 13:00 w odstępach 30 minutowych każdy, z mieszkańców będzie mógł przy akompaniamencie świątecznych przebojów przemierzyć ulice miasta i dotrzeć ze świątecznymi pakunkami do domu, lub wsiąść do niej na jednym z 3 dodatkowych przystanków i dojechać na Jarmark. Przejazd kolejką będzie bezpłatny.

Każdy z przystanków oznaczony zostanie świąteczną dekoracją, a ich umiejscowienie przedstawia mapka i rozkład jazdy.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opóźnień i zmian w kursowaniu kolejki, które wynikać mogą z utrudnień na drogach.