26 stycznia 2019 roku, w kameralnym dworku w Gadomiu, odbyła się studniówka klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach. Specjalnie na tę okazję sala została pięknie udekorowana przez uczniów. Wszyscy się mocno zaangażowali w przygotowania.

Bal studniówkowy rozpoczął się efektownym polonezem w wykonaniu maturzystów. To długoletnia tradycja naszej szkoły, która każdego roku robi duże wrażenie. Tak było też tym razem. Uczniowie odnajdowali w tańcu prawdziwą przyjemność. Pomimo ogromnego stresu, który temu towarzyszył, wszyscy poradzili sobie wyśmienicie za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Część oficjalna balu studniówkowego była przede wszystkim okazją do podziękowań ze strony uczniów w kierunku kadry pedagogicznej. Uczniowie zgodnie zaznaczyli, iż 4 lata spędzone w szkolnych murach przeminęły niesamowicie szybko, dziękując jednocześnie nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w ich edukację. Nie mogło także zabraknąć miłych słów i życzeń dla tegorocznych maturzystów złożonych przez Pana Dyrektora.

Ważnym elementem uroczystości była część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali wcześniej zmontowany film obrazujący wspomnienia tych 4 lat spędzonych razem. Po części oficjalnej pozostała już tylko szalona zabawa do białego rana.