Pomagają przy dożynkach, ćwiczą i proszą o Wasze głosy w konkursie piwa Harnaś. Strażacy dziękują za dotychczasowe wsparcie w konkursie i prosimy o dalsze glosowanie na naszą jednostkę. Przypominamy, że głosować można raz dziennie, bezpłatnie, do 15 października, a za uzyskane dofinansowanie zakupimy sprzęt do działań ratowniczo-gasniczych. Od was, mieszkańców Wolina i okolic zależy jaka to będzie kwot.

Dziś (4.09) odbyły się ćwiczenia z zakresu Ratownictwa Wysokościowego. Ich celem było przygotowanie i montaż sprzętu niezbędnego do działań na wysokości oraz zastosowanie w praktyce, gdzie przećwiczyliśmy przejęcie i bezpieczną ewakucję osoby poszkodowanej.

W sobotę strażacy pojawili się na wolińskich błoniach, na dożynkach gdzie serwowali dania z grilla – karkówkę oraz kiełbasę, a także frytki. Druhowie pokazywali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz prezentowali sprzęt jaki znajduje się na wyposażeniu naszej jednostki.

Przypominamy naszym Czytelnikom, iż jednostka OSP Wolin bierze udział w konkursie browaru Harnaś, którego stawką jest uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu niezbędnego do ratowania życia i mienia. Strażacy dziękują za dotychczasowe głosy i proszą o jeszcze!

Kliknij, aby zagłosować