W ostatnich w Kołczewie zakończono zbiórkę elektrośmieci, którą prowadzono w ramach akcji „OSP na straży środowiska”. Zbiórka realizowana była wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz firmą MB Recycling. W trakcie trwania ochotnikom udało się uzbierać ponad 9 ton elektrośmieci. Środki pieniężne pozyskane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na doposażenie OSP Kołczewo.

Projekt „OSP na straży środowiska” otwiera nowy ważny rozdział w historii Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne mają także szansę pozyskania dodatkowych środków na swoją działalność.

Na co dzień to druhny i druhowie śpieszą z pomocą swoim sąsiadom. Teraz w zbiórkę mają okazję włączyć się lokalne społeczności, a wszystkie zepsute lodówki, pralki i inne urządzenia elektryczne, które przez lata gromadzimy w naszych domach, piwnicach i strychach, zostaną przekazane do lokalnych remiz, a następnie trafią do recyklingu.

Tak właśnie było w Kołczewie. Do tamtejszych ochotników trafiło ponad 9 ton elektrośmieci! Dzięki projektowi zyskują wszyscy, gdyż oprócz recyklingu, zbiórka to też edukacja ekologiczna doskonale wpisująca się w strategię związku.