Walentynkowy wieczór w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach warto było spędzić na koncercie wspaniałego polskiego muzyka jazzowego Stanisława Soyki. Wraz ze swoim zespołem grał i śpiewał sonety oraz piosenki o miłości, piosenki, które stały się kamieniami milowymi polskiej muzyki. Uczestników koncertu walentynkowego zaskoczył swoim wokalem oraz jazzującą improwizacją.

Stanisław Soyka na scenie zadebiutował w 1979 r. recitalem jazzowym w Filharmonii Narodowej w Warszawie, który był częścią cyklu „Jazz w Filharmonii”. To właśnie zapis tego koncertu stanowi pierwszy album Soyki zatytułowany „Don’t You Cry”. A w 1981r. jego wydany album „Blublula” została okrzyknięta „Jazzową płytą roku” i osiągnęła status „Złotej Płyty”. W swojej karierze wydał między innymi aranżacje piosenek o miłości. Płyta „Soyka Sings Love Songs” zawiera adaptacje słynnych, miłosnych standardów, między innymi „Fly Me To the Moon” czy „My Funny Valentine”.  Przez większość swojej kariery Soyka komponował muzykę do poezji i aranżował teksty innych muzyków. W 2019 r. opublikował „Muzykę i słowa” – płytę z autorskimi tekstami. 

Pogodne, szczere, utwory Soyki od początku jego kariery cieszą się dużą popularnością, czego dowodem są płyty sprzedające się w platynowych nakładach. Zawsze wierny sobie, nieulegający modom i trendom muzycznym, Stanisław Soyka wypracował sobie swój własny, rozpoznawalny język muzyczny. Koncert walentynkowy był jednym z pierwszych wydarzeń kulturalnych, z którego mogli skorzystać mieszkańcy Międzyzdrojów w ramach Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca.  

Aby skorzystać z naszych ofert kulturalnych w 2022r., zapraszamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń zamieszczanych na stronie internetowej oraz Facebook fanpage Międzynarodowego Domu Kultury, a także innych lokalnych stronach i portalach społecznościowych.  

Międzynarodowy Dom Kultury