Bieżący rok niemalże wywrócił do góry nogami tradycyjny rynek towarowy i zmusił właścicieli wielu sklepów oraz biznesów do przeniesienia się na stałe do sieci. Dzięki temu konkurencja w wielu zakątkach WWW stała się jeszcze większa i trudno jest obecnie zadbać o pozycję strony w Google nie zdając się na pomoc specjalistów od marketingu w wyszukiwarce.

Core Web Vitals czyli wszystko, co poprawia doświadczenie użytkownika

Pierwszym aspektem pozycjonowania strony internetowej o którym warto powiedzieć w pechowym roku 2021 jest oczywiście nastawienie Google na poprawienie doświadczenia użytkownika (UX). Widzimy więc, że techniczne SEO będzie liczyło się już tylko o tyle, o ile będzie poprawiało parametry strony wpływające na komfort użytkowania. Gigant z Moutain View stawia w tej kwestii przede wszystkim na sprawdzanie szybkości ładowania się strony (wskaźnik LCP), jej interaktywności (wskaźnik FID) oraz stabilności wizualnej szablonu (wskaźnik CLS). 

Dodatkowo naturalnie będziemy także sprawdzani pod kątem bezpieczeństwa, które zapewniamy naszym wirtualnym zakupowiczom – odpowiednie certyfikaty i szyfrowanie połączenia będą podstawą w każdym z przypadków. Można wszystkimi tymi zagadnieniami zająć się samodzielnie, jednak wymaga to doświadczenia i przyswojenia dużej ilości wiedzy, na co najczęściej aktywni przedsiębiorcy nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Właśnie dlatego już dziś warto postawić na pomoc profesjonalistów, takich jak ci z agencji AFTERWEB. Dzięki ich ekspertyzie zdobycie topowych miejsc w wynikach wyszukiwania i zwiększenie sprzedaży to tylko kwestia czasu.

Indeksowanie mobilne nadchodzi wielkimi krokami

Warto na początek zaznaczyć, że Google właśnie na 2021 rok zaplanowało całkowite przejście na indeksowanie mobilne stron. W praktyce oznacza to, że wersja desktopowa witryny stanie się niejako dodatkiem do tego, jak szablon prezentuje się na smartfonach i tabletach. Innymi słowy, specjaliści z zakresu SEO będą zmuszeni do podporządkowania całego procesu wersji strony przeznaczonej na urządzenia przenośne. 

Należy zatem zwrócić się o pomoc do agencji marketingu internetowego, która zdążyła już wypracować skuteczne metody w odpowiedzi na zachodzące zmiany. Powinniśmy szukać specjalistów, którzy na polskim rynku działają już od wielu lat a do tego mogą pochwalić się ważnymi certyfikatami i referencjami od zadowolonych klientów. To z kim zdecydujemy się współpracować okazuje się szczególnie ważne, bowiem pozycjonowanie to proces długofalowy i wymagający konsekwencji w działaniu.