Wystarczyły 4 dni, w tym dwa świąteczne, by Polacy ruszyli do komputerów. Główny Urząd Statystyczny poinformował w niedzielę po południu, że w Narodowym Spisie Powszechnym wziął udział już milion Polaków.
Nie przeszkodziły awarie Profilu Zaufanego, nie przeszkodziły święta. Zaledwie 3,5 dnia wystarczyło, by w spisie powszechnym wzięło udział już milion Polaków. Przypomnijmy, że spis ruszył 1 kwietnia. Spis powszechny najłatwiej wypełnić właśnie przez internet. Jak to zrobić? Wystarczy zalogować się na stronę spis.gov.pl i wypełnić kwestionariusz.
Ten proces może chwilę zająć, bo pytań jest całkiem sporo. GUS udostępnił już listę wszystkich kwestii, którymi obywatele muszą podzielić się z państwem. Są wśród nich dane osobowe takie jak imię, nazwisko czy numer PESEL. Co istotne, wszystkie dane podawane w spisie muszą dotyczyć stanu na 31 marca. „Wyspowiadać” będzie się trzeba m.in. z kwestii mieszkaniowych. Z kim dzielimy dom? Czy mieszkamy w lokum własnym, czy wynajętym? Kto jest właścicielem budynku, w którym mieszkamy? Czy jest do niego doprowadzona kanalizacja i woda z sieci? Kiedy dom został oddany do użytku? Ile pokoi z oknem mamy w mieszkaniu? I wiele innych.
Kto nie spisze się samodzielnie, zostanie prawdopodobnie przepytany przez rachmistrza spisowego. Pierwszą drogą kontaktu będzie wywiad telefoniczny. Wizyty w domach, ze względu na sytuację pandemiczną, mają być ostatecznością. Spis powszechny przeprowadzany jest raz na 10 lat i daje ogromną wiedzę o sytuacji Polaków. Nie wszyscy jednak chętnie dzielą się szczegółami o swoim życiu.
11 komentarzy
Anonim mówi:
kwi 7, 2021
o godzinie 21:56
Na ostatnim spisie tak kłamałem ile wlazło. Więc nie mam zamiaru mówić ani pisać prawdy. Bo jeśli politycy chcą się dowiedzieć coś o ludziach – wyborcach – suwerenie (odpowiednie podkreślić) to niech wyjdą z tych zamkniętych osiedli (willi).
Anonim mówi:
kwi 8, 2021
o godzinie 17:49
Ja palanta do domu nie wpuszczę
Anonim mówi:
kwi 6, 2021
o godzinie 18:53
***** ***!
Anonim mówi:
kwi 6, 2021
o godzinie 14:04
ze strony spisu wytyczne: „Dopuszcza się możliwość udzielenia odpowiedzi za osoby zamieszkałe w danym mieszkaniu przez dorosłą osobę również zamieszkałą w tym mieszkaniu. Osoba ta podaje informacje omieszkaniu i wszystkich osobach w nim zamieszkałych, ustala skład osobowy mieszkania, określa relacje rodzinne pomiędzy osobami oraz udziela odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu mieszkaniowym i osobowym”. czyli nadal ch… wie ))))
Anonim mówi:
kwi 5, 2021
o godzinie 22:53
Sam jesteś debilem i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem cytuję:Samospis jest możliwy przez 14 dni od pierwszego zalogowania. Wszystkie osoby dodane na formularzu i prawidłowo spisane są zwolnione z obowiązku samospisu
Anonim mówi:
kwi 6, 2021
o godzinie 9:34
W takim razie dlaczego po zalogowaniu się przez PZ na swój profil żona nie widnieje jako spisana, debilu?
Dziad mówi:
kwi 6, 2021
o godzinie 22:45
Ponad milion już się spisało tylko jeden tłuk tego nie potrafi…..
Gość mówi:
kwi 5, 2021
o godzinie 21:26
To są pewnie sami z PiS bo im tak nakazano ???
hahahaaa mówi:
kwi 7, 2021
o godzinie 15:56
z PSL
Anonim mówi:
kwi 5, 2021
o godzinie 19:30
Jak zwykle ta banda debili musiała odpierdolić jakiś numer, bo by nie była sobą. Dokonuję samospisu i wpisuję, że mieszkam z żoną i wszystkie wymagane dane żony wpisuję w formularz. Żona jest spisana, ale żona musi teraz się zalogować i też dokonać samospisu, podając mnie, że mieszkam pod tym samym adresem. Dodatkowo musi wklepać dane które ja wklepałem robiąc samospis :) No ochujeć idzie, oni kurwa nic nie potrafią dobrze zrobić.
Anonim mówi:
kwi 6, 2021
o godzinie 7:58
Dodatkowa kontrola musi być.