W lesie nieopodal Sulikowa trwa wizja lokalna z udziałem 29 – letniego Dawida J. który dziś przyznał się do popełnienia zabójstwa. Bestia z Sulikowa według nieoficjalnych informacji zgwałciła i udusiła bezbronną nastolatkę. Mężczyźnie grozi za to dożywocie.

24 maja Magdalena M. wyszła z domu na zakupy do jednego z marketów. Tam po zakupach miała problem z uruchomieniem skutera. Dawid J. miał zaproponować pomoc w podwiezieniu. Pokrzywdzona wsiadła do samochodu i tu zaczęła się tragedia. Morderca zawiózł swoją ofiarę do lasu po czym udusił i ukrył ciało.

Kluczowa okazała się praca operacyjna policji w tym m.in. analiza monitoringu i danych z logowania telefonu. Dzięki temu 29 maja został on zatrzymany. Dawid J. usłyszał zarzut zabójstwa przez uduszenie do czego się przyznał.

Mężczyzna porzucił ciało nastolatki na podmokłym terenie kilkadziesiąt metrów od leśnego zjazdu. W składanych przez siebie wyjaśnieniach nie wskazał pobudek swojego działania.

Zabezpieczane są wszystkie dowody w miejscach pobytu Dawida J., w jego miejscu zamieszkania oraz miejscu gdzie odnaleziono ciało. Zabezpieczono także pojazd, którym Dawid J. wywiózł nastolatkę do lasu oraz jej skuter.

Zaplanowano szereg badań kryminalistycznych ze względu na to, że zabezpieczono szereg śladów biologicznych. Obecnie trwa wizja lokalna z udziałem bestii z Sulikowa.