– To jedne z najważniejszych wyborów, bo zadecydujemy o tym, jaka będzie Polska przez najbliższe cztery lata – mówi poseł Sławomir Nitras, który odwiedził dziś Kamień Pomorski, aby osobiście przekonywać napotkane osoby do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach i zagłosowania na Koalicję Obywatelską.

Dlaczego te wybory są tak ważne?

Sławomir Nitras: Bo zadecydujemy o tym jaka będzie Polska przez najbliższe 4 lata. Cztery lata temu wybrali i powinni być szczęśliwym narodem, bo cieszymy się rekordowym wzrostem gospodarczym, Europa się dobrze rozwija, Polska z tego również korzysta, bogacimy się każdego dnia ale nie mamy poczucia bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego że rządzą nami ludzie, którzy z Polski zrobili kraj po pierwsze skłócony, nawet rodziny ze sobą nie rozmawiają bo mają różne poglądy. Co gorsza jesteśmy skłóceni z całą Europą i nie mamy przyjaciół, a czasy idą niespokojne. Są przesłanki że koniunktura gospodarcza niestety nie potrwa zbyt długo.

W mediach możemy zobaczyć inny obraz rzeczywistości

Sławomir Nitras: To zależy gdzie się patrzy. Jak oglądam TVP Info to zastanawiam się gdzie taki świat istnieje, to zwyczajny stek kłamstw. Cieszymy się po prostu wysokim wzrostem gospodarczym i mamy z tego efekty. Czujemy się zamożni, rząd ma trochę więcej pieniędzy ale podwaliny temu budowano latami. Budowali je ludzie przez 30 lat. Dziś mamy do czynienia z rządem, który chce rozdać wszystkie wypracowane pieniądze. Największym problemem jest jednak to, że odpowiedzialni rządzący przygotowują Państwo na czasy trudne. Świat nie jest dziś bezpieczny, wchodzi w złą fazę, dlatego trzeba wybrać ludzi odpowiedzialnych, tj. nie takich którzy się z wszystkimi kłócą tylko chcą współpracować.

Mówi Pan o rozdawaniu pieniędzy, więc co z 500+. Nie zamierzacie go zabrać?

Sławomir Nitras: Oczywiście, że tego nie zrobimy. To świadczenie, do którego Polacy się przyzwyczaili i rozwiązało pewne problemy finansowe. Na 500+ problemy się jednak nie kończą. Niech Pan powie pacjentom stojącym na kolejkach w SORach, albo czekających na wizytę u specjalisty 2 lata, że to 500+ rozwiąże ich problem. Niech Pan powie ludziom, których dzieci chodzą do 17 w szkole, że to 500+ rozwiązuje ich problem. Tych problemów jest coraz więcej, a PiS ma jedną odpowiedź „daliśmy 500+”, na kredyt zresztą bo z deficytu budżetowego ale to nie rozwiązuje problemów. Gdzie są miejsca w przedszkolach, nowoczesne szkoły, pensje dla nauczycieli. Pan Kaczyński mówi o 4000 pensji minimalnej, kiedy pielęgniarki zarabiają 2500 złotych.

Na papierze można wszystko obiecać

Sławomir Nitras: Mam nadzieje, że będziemy mogli po wyborach rozmawiać o problemach a nie obiecywać rozwiązania tylko ładnie wyglądające na papierze

Dużo można by mówić o problemach kraju, chciałbym jednak spytać czy Sławomir Nitras to kolejny gość, który tylko wyskakuje z plakatu czy rozwiązuje realne problemy Mieszkańców Powiatu Kamieńskiego?

Sławomir Nitras: Wydaje mi się, że jestem w stałym kontakcie z władzami samorządowymi z powiatu kamieńskiego. Bardzo często wspieram różne inicjatywy z którymi zwracają się do burmistrzowie czy też zwykli mieszkańcy. Nie nazywam siebie Mieszkańcem Kamienia Pomorskiego, bo mieszkam w Szczecinie ale żartobliwie kiedyś powiedziałem, że jestem niczym „Biskup” z archidiecezji tj. posłem szczecińsko – kamieńskim, bo Kamień Pomorski i Powiat są dla mnie bardzo ważne. 

Jakieś wymierne przykłady pomocy?

Sławomir Nitras: Wie Pan, ja myślę, że Mieszkańcy pamiętają pewne rzeczy, które robiłem. Kampania wyborcza to moment, w którym można się chwalić, jednak ja nie chcę się chwalić rzeczami które się stały i były w jakimś sensie moją zasługą. Moglibyśmy zacząć od budowy, która za chwile będzie nas łączyć ze Szczecinem, o inwestycjach w kamieńskim urzędzie miejskim, o pomocy domom dziecka z terenu Powiatu Kamieńskiego, duże tego było.

W kilku zdaniach, jak Sławomir Nitras chce przekonać wyborców niezdecydowanych do pójścia na wybory?

Sławomir Nitras: Nie wiem czy da się w kilku zdaniach, ale staram się to robić cały czas. Jestem w każdym miasteczku i mieście i osobiście rozdaje ulotki spotykając się z Mieszkańcami, żeby pokazać że mi zależy, bo chodzi o Polskę, o to jakim będziemy krajem. Czy będziemy demokratycznym, europejskim krajem czy to zaprzepaścimy i będziemy Państwem na granicy demokracji, na wzór rosyjskich autorytarnych partii.

Dziękuje za rozmowę.