Dwie siódemki, czyli siódmy bieg VII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej przeszedł do historii. Zwyciężył w nim Piotr Stępień (LUKS „BAŁTYK” Dziwnów) w czasie 25,39. Na drugim miejscu finiszował Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 26,20, na trzecim Stanisław Dobrymiewski (Lubin)- 26,27. Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Bysiak (KB Kamień Pom.) – 29,09 przed Hanną Rabiej –Olszewską (Rozbiegany Chojnów) – 31,44 i Bożeną Jańczak (KB Kamień Pom) – 33,56. W kategorii nordic walking zwyciężyła Martyna Dajlid (Kołczewo) – 50,12 przed Dorotą Baryłą (Wolin)- 51,43 i Joanną Jastrząb (Międzywodzie) – 56,40. Najszybszym „kijkarzem” został Krystian Kubik (Rungryf Gryfice) – 50,52. Miłym akcentem imprezy był liczny udział osób z dalszych zakątków naszego kraju, którzy urlop postanowili spędzić w naszej gminie. W zawodach udział wzięło 43 zawodników. Już 19 września odbędzie się kolejny bieg w ramach VII edycji DLB na trasie między Łukęcinem a Dziwnówkiem, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Pragnę serdecznie podziękować strażakom OSP Dziwnów: Włodkowi Heweltowi i Łukaszowi Kruszewskiemu za pomoc techniczną oraz Małgorzacie Janawie, Lucjanowi Mazurowi i Markowi Szymańskiemu za sprawne prowadzenie biura zawodów i sędziowanie. Podziękowania kieruję również do Pani Wiesi Kasabuły, która wykonała pamiątkowe dyplomy.