Choć pogoda nie dopisała, to mieszkańcy Kamienia Pomorskiego licznie wzięli udział w kamieńskiej biało-czerwonej majówce. Świętowanie na marinie uatrakcyjnił Robert Bochenko, który wraz z załogą Tawerny KAM-13, Burmistrzem Kamienia Pomorskiego oraz Proboszczem Dariuszem Żarkowskim serwowali przepyszne jedzenie. 

Zanim rozpoczęło się grillowanie, na kamieńskiej marinie odbyło się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego. Wciągnięcia bandery dokonali prezes Marek Świderski oraz Honorowy Członek i senior Jacht Klub Kamień Pomorski Bolesław Cieślik, który w tym roku skończy 94 lata.

Po godzinie 16 rozpoczęło się wspólne grillowanie. Na miejscu oprócz przepysznej karkówki i kiełbasy serwowanej przez burmistrza Stanisława Kuryłłę można było spróbować pieczonej szynki spod chleba autorstwa ks. proboszcza Dariusza Żarkowskiego.

Furorę robił ramen rybny przygotowany przez tawernę KAM – 13. Wspólną aktywność uatrakcyjnił Robert Bochenko – konferansjer z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, miłośnik kuchni i opowiadania o niej. Po degustacji mieszkańcom towarzyszyła muzyka zespołu Rebels, Volare i podopiecznych Valeriego Burianenki.

Jutro w Kamieniu Pomorskim odbędą się uroczystości związane z 227. rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 – maja.