Kamieńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości postanowili zatroszczyć się o barwy narodowe. Wczoraj (2.05) pod katedrą w Kamieniu Pomorskim, po jednej z mszy, przeprowadzili oni akcję, w czasie której rozdawali flagi Mieszkańcom Kamienia Pomorskiego.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto, które wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. 2 maja organizowane są różnego rodzaju akcje oraz manifestacje patriotyczne. Jedna z największych akcji, która miała miejsce w Dzień Flagi 2009, odbyła się w Bytomiu. Ponad 500 osób utworzyło biało-czerwoną flagę z przygotowanych wcześniej i uniesionych w jednakowym czasie parasolek.

Obecnie popularne stało się noszenie w Dniu Flagi kokardy narodowej. Zwyczaj ten zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński, a kontynuowany był zarówno przez Bronisława Komorowskiego, jak i Andrzeja Dudę. Dodatkowo w tym dniu wielu Polaków wywiesza w swoich domach polską flagę.

Co ciekawe, w Święto Flagi 2 maja obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzą także inne kraje, m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk, Argentyna, Finlandia, Ukraina, Litwa czy Chiny.