Meczem Młodzików w Gryficach młodzieżowe i dziecięce zespoły spod znaku Gryfa Kamień Pomorski oficjalne rozpoczęły sezon piłkarski 2022/2023. Co warto podkreślić zaczął się od zwycięstwa 7:2 (1:1) nad MKS Sparta Gryfice.

Na przełomie maja i czerwca, gdy nasze zespoły grały jeszcze spotkania sezonu 2021/2022 długo zastanawialiśmy, gdzie zgłosić nasze drużyny w następnych rozgrywkach. Mając doświadczenie bardzo trudnej rywalizacji w tzw. wojewódzkich ligach gdzie trzeba mierzyć się w większości z wyselekcjonowanymi zawodnikami z jednego rocznika, którzy przewyższali pod względami fizycznymi nasze drużyny złożone z kilku roczników zdecydowaliśmy o powrocie do rywalizacji w tzw. ligach regionalnych. Można powiedzieć, że wybór ten był jednym racjonalnym bowiem przykładowo w młodziku trójka naszych zawodników tj. Antek Sandzewicz, Borys Woźniak i Gracjan Brzezicki od tego sezonu reprezentować będzie szczecińskie zespoły.

Wracając do meczu Regionalnej Ligi Młodzika gr. 1 w Gryfiach, zespół Akademii swoje lepsze oblicze pokazał w drugiej połowie, bowiem po pierwszych trzydziestu minutach gry był remis. Ostatecznie po dwóch trafieniach Igora Janiszewskiego i Igora Majchera, po jednym Aleksa Rajnerowicza i Oliwiera Skupina oraz trafieniu samobójczym nasi podopieczni w składzie Interewicz – Majcher, Aleks Rajnerowicz, Alan Rajnerowicz, Około-Kułak, Zych, Zwolski Konwisarz, Polakowski, Skupin, Lewków, Beczak, Janiszewski, Waler, Karkut wygrali 7:2.

To nie koniec piłkarskich emocji w wykonaniu młodych zawodników spod herbu Gryfa. W niedzielę (04.09) o godz. 11:00 swoje pierwsze ligowe starcie rozegrają juniorzy Gryf Kamień Pomorski, którzy na własnym boisku podejmować będą Bizon Cerkwica. Natomiast drużyny Akademii roczników 2013 i 2015 wezmą udział w Międzyzdrojach w Mistrzostwach Funino organizowanych przez aprcrmiedzyzdroje.