Marek Matys, a nie Eugeniusz Jasiewicz będzie kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego w walce o fotel Burmistrza Wolina. To jedna z koncepcji, o której dyskutowano w trakcie dzisiejszego (28.02) spotkania członków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wolinie. – Na dziś, kiedy spytano mnie o to, czy wyrażam zgodę na kandydowanie, powiedziałem „Tak” – mówi Marek Matys.

Od dawna nosiliśmy się z decyzją w tej sprawie. Wszystko i wyłączenie zależało od kolegi Eugeniusza Jasiewicza, którego blokują pewne sprawy rodzinne. Nie wydaje mi się, że stoimy na przegranej pozycji. Jesteśmy pewni i zdecydowani co do tej kandydatury – podkreślał w rozmowie z naszą redakcją wicemarszałek Rzepa, stojący na czele wojewódzkich struktur PSL.

Mówimy o pomyśle, który będzie podlegał akceptacji, zgodnie z regulaminem PSL na naszej powiatowej konwencji wyborczej. Dopiero wtedy będziemy mogli mówić o decyzjach – stwierdza Marek Matys – Na dziś, kiedy spytano mnie o to, czy wyrażam zgodę na kandydowanie, powiedziałem „Tak”.

W trakcie dzisiejszego spotkania ustalano także wstępne listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Powiatu oraz Rady Gminy. Według naszych informacji, wolińską listę PSL ma otwierać urzędujący Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz.