Ponad 1,7 mln złotych trafi do pięciu gmin wchodzących w skład Powiatu Kamieńskiego, na terenie których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Rządowy program ma na celu wsparciu rodzin w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu.

Celem ogłoszonego jesienią ub.r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.

Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu. Nabór do programu był prowadzony od 4 października do 5 listopada ub.r. Uprawnionych do wzięcia w nim udziału było 1604 gminy z całej Polski, na których terenie w przeszłości działały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

I tak w naszym Powiecie najwięcej otrzymała bo 579 tys. złotych otrzymała Gmina Wolin, Gmina Kamień Pomorski 435 tys. złotych, Gmina Świerzno 354 tys. złotych, Gmina Golczewo 288 tys. złotych, Gmina Dziwnów 83 tys. złotych.