W zeszłym roku Pomorze Zachodnie odwiedziło prawie 2,5 miliona turystów, co nas ogromnie cieszy. Ale chcemy, by zostawali u nas na dłużej. Żeby mogli tu przylecieć, tak – przylecieć! I zostać obsłużonymi w pełnym pakiecie, jakby to miało miejsce w krajach śródziemnomorskich – mówiła Anna Bańkowska, Członkini Zarządu WZ podczas konferencji promującej projekt „„Bałtyk all inclusive? Lęcę tam!”. Jego celem jest rozwój turystyki w regionie i portu lotniczego Szczecin – Goleniów.

Na Pomorzu Zachodnim znajduje się największa baza noclegowa. Jesteśmy krajowym liderem w liczbie udzielanych noclegów. Nadmorskie położenie i liczne atrakcje przyciągają miliony gości. By zachęcić kolejnych, „skrócić” ich podróż, przedstawić ciekawe pomysły np. na weekendowy wypoczynek – Lotnisko Szczecin–Goleniów, PPL „Porty Lotnicze” i Biuro Podróży Nekera rozpoczęło realizację projektu „Bałtyk all inclusive? Lęcę tam!”. Inicjatywę, która ma promować połączenia lotnicze oraz rozwijać ofertę turystyczną, wspiera Województwo Zachodniopomorskie.

– Pomorze Zachodnie od wielu lat jest atrakcyjnym miejscem wybieranym przez polskich i zagranicznych turystów. W zeszłym roku odwiedziło nas prawie 2,5 miliona gości, co ogromnie cieszy. Ale chcielibyśmy, by nasz sezon wakacyjny wydłużył się w kierunku miesięcy wiosennych, jak również jesienno-zimowych – mówi Anna Bańkowska, Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. – Wspieramy wszystkie inicjatywy, które mają na celu promowanie naszego regionu. Chcemy, żeby turyści zostawali u nas dłużej. Szczególnie w miesiącach pozawakacyjnych. Żeby mogli tu przylecieć, tak,  przylecieć! I zostać obsłużonymi w pełnym pakiecie, all inclusive, jakby to miało miejsce w krajach śródziemnomorskich – dodaje Anna Bańkowska.

Temu ma służyć właśnie inicjatywa „Bałtyk all inclusive? Lęcę tam!”. O szczegółach nowego pomysłu na polskim rynku turystycznym opowiadali, podczas konferencji w urzędzie marszałkowskim, opowiadali: Paweł Kranc – Dyrektor Biura Zarządu PPL „Porty Lotnicze”, Maciej Dziadosz – Prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Maciej Nykiel – szef biura podróży i touroperatora Nekera.

– Ideą projektu była integracja branży. Elementów, które składają się na produkt turystyczny, czyli lotnisk, przewoźnika – naszym partnerem są PLL LOT – i touroperatora. Zebraliśmy interesariuszy i nakreśliliśmy projekt, żeby odważnie rozpocząć przygodę z pakietowaniem wypoczynku w Polsce – tłumaczył Paweł Kranc. – Dzięki systemowi dynamicznego pakietowania, klienci – odwiedzając jedną stronę internetową, mogą w ciągu 5-10 minut w jednym miejscu kupić hotel, transfer, lot – wyliczał.