W zeszłym roku Pomorze Zachodnie odwiedziło prawie 2,5 miliona turystów, co nas ogromnie cieszy. Ale chcemy, by zostawali u nas na dłużej. Żeby mogli tu przylecieć, tak – przylecieć! I zostać obsłużonymi w pełnym pakiecie, jakby to miało miejsce w krajach śródziemnomorskich – mówiła Anna Bańkowska, Członkini Zarządu WZ podczas konferencji promującej projekt „„Bałtyk all inclusive? Lęcę tam!”. Jego celem jest rozwój turystyki w regionie i portu lotniczego Szczecin – Goleniów.
Na Pomorzu Zachodnim znajduje się największa baza noclegowa. Jesteśmy krajowym liderem w liczbie udzielanych noclegów. Nadmorskie położenie i liczne atrakcje przyciągają miliony gości. By zachęcić kolejnych, „skrócić” ich podróż, przedstawić ciekawe pomysły np. na weekendowy wypoczynek – Lotnisko Szczecin–Goleniów, PPL „Porty Lotnicze” i Biuro Podróży Nekera rozpoczęło realizację projektu „Bałtyk all inclusive? Lęcę tam!”. Inicjatywę, która ma promować połączenia lotnicze oraz rozwijać ofertę turystyczną, wspiera Województwo Zachodniopomorskie.
– Pomorze Zachodnie od wielu lat jest atrakcyjnym miejscem wybieranym przez polskich i zagranicznych turystów. W zeszłym roku odwiedziło nas prawie 2,5 miliona gości, co ogromnie cieszy. Ale chcielibyśmy, by nasz sezon wakacyjny wydłużył się w kierunku miesięcy wiosennych, jak również jesienno-zimowych – mówi Anna Bańkowska, Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. – Wspieramy wszystkie inicjatywy, które mają na celu promowanie naszego regionu. Chcemy, żeby turyści zostawali u nas dłużej. Szczególnie w miesiącach pozawakacyjnych. Żeby mogli tu przylecieć, tak, przylecieć! I zostać obsłużonymi w pełnym pakiecie, all inclusive, jakby to miało miejsce w krajach śródziemnomorskich – dodaje Anna Bańkowska.
Temu ma służyć właśnie inicjatywa „Bałtyk all inclusive? Lęcę tam!”. O szczegółach nowego pomysłu na polskim rynku turystycznym opowiadali, podczas konferencji w urzędzie marszałkowskim, opowiadali: Paweł Kranc – Dyrektor Biura Zarządu PPL „Porty Lotnicze”, Maciej Dziadosz – Prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Maciej Nykiel – szef biura podróży i touroperatora Nekera.
– Ideą projektu była integracja branży. Elementów, które składają się na produkt turystyczny, czyli lotnisk, przewoźnika – naszym partnerem są PLL LOT – i touroperatora. Zebraliśmy interesariuszy i nakreśliliśmy projekt, żeby odważnie rozpocząć przygodę z pakietowaniem wypoczynku w Polsce – tłumaczył Paweł Kranc. – Dzięki systemowi dynamicznego pakietowania, klienci – odwiedzając jedną stronę internetową, mogą w ciągu 5-10 minut w jednym miejscu kupić hotel, transfer, lot – wyliczał.
5 komentarzy
Byk mówi:
cze 1, 2022
o godzinie 14:47
A co z lotniskiem🇩🇪Heringsdorfie 25 km do Miedzyzdrojow 6 km do Swinoujscia zapomnialem
Bic mówi:
cze 1, 2022
o godzinie 14:20
Wlaczyc lotnisko 🇩🇪Heringsdorf to tylko 6km od Swinoujscia I 24 od Miedzyzdrojow !🔴pilne
Anonim mówi:
maj 26, 2022
o godzinie 14:40
W polskich hotelach nie ma możliwości obslugi all inclusive, nie tylko ze względu na pazerność gosci na alholol.Przepisy istawy o podatku vat zabraniają wliczanie napojów alko obłożonego 23% stawką Vat w cenę noclegu, do którego ma zastosowanie stawka 8%. A dojazd z lotniska to chyba dogodniejszy jest z Berlina niż z Goleniowa.
Gerard mówi:
maj 26, 2022
o godzinie 1:05
Anna Bańkowska prawdopodobnie nie widziala Polakow jak wypoczywaja np w Hiszpanii na all inclusive, gdy juz przed obiadem nie sa w stanie utrzymac sie na nogach, a w rozmowach co drugie slowo jest na K.
All inclusive w hotelach nad Baltykiem sie nie przyjmie, poniewaz skalkulowanie ilosci alkoholu, ktory moze wypic dziennie nasz dzielny turysta jest zadaniem bardzo trudnym .
Lotnisko Goleniow jest beznadziejnie zarzadzane, caly persolel kierowniczy i podstawowej obslugi do wymiany( prawdopodobnie wiekszosc osob zatrudnionych jest z klucza partyjnego lub po znajomosci i wszyscy patrza tylko na zegarek- kiedy skonczy sie wreszcie ich dyzur ? )
Wady lotniska Goleniow:
a) brak polaczenia autobusowego z Dworcem PKP Goleniow dopasowanego do odlotow i przylotow samolotow- autobus powinien odjezdzac z lotniska w kierunku Dworca PKP Goleniow okolo 20 minut po przylocie kazdego samolotu, a z Dworca PKP Goleniow w kierunku lotniska okolo godzine i 15 minut przed odlotem kazdego samolotu .
b) brak hotelu obok lotniska- TAK, aby mozna bylo przenocowac przy poznym przylocie lub wczesnym wylocie .
c) pociagi regio dojezdzajace na lotnisko powinny byc bardziej dopasowane do odlotow i przylotow
d) w weekendy majowy i czerwcowy oraz w lipcu i sierpniu powinny byc bezposrednie busy Lotnisko Goleniow – Miedzyzdroje – Swinoujscie i z powrotem , dostepne w sprzedazy online minimum 60 dni przed terminem
e) brak sciezek rowerowych z lotniska i wypozyczalni rowerow – tak aby prawdziwy turysta mogl wypozyczyc rower i pojechac nad morze np. nocujac po drodze w Wolinie.
f) brak mozliwosci wypozyczenia samochodu- TAK aby samochod wypozyczyc na lotnisku i oddac w Miedzyzdrojach lub np. w Miedzywodziu .
Budowana jest S3, ale wszyscy decydenci jezdza samochodami i nie mysla, aby przy okazji budowy S3 obok puscic sciezke rowerowa Szczecin – Swinoujscie ( przez lotnisko Goleniow )
Anonim mówi:
maj 25, 2022
o godzinie 23:18
wszystkim bede odradzal leciec do tych szczurow polskich
wonnnnnnnnnnnnnnn