W piątek rano powstaną poważne utrudnienia w ruchu kolejowym i drogowym w rejonie Klinisk! Część mieszkańców będzie ewakuowana, ruch samochodów na S3 zostanie wstrzymany w obydwu kierunkach pomiędzy węzłem Rzęśnica a węzłem Goleniów Południe. W czasie neutralizacji nie będą kursować żadne pociągi.

W czwartek (16.02) ok godz. 11 na ul. Dworcowej w Klinikach Wielkich został ujawniony skorodowany niewybuch o długości 60 cm i średnicy 25 cm. Powiadomieni zostali saperzy, a teren został zabezpieczany przez policję.

W tej sprawie odbyło się już spotkanie sztabu kryzysowego w goleniowskim magistracie. Jutro ok. 9 saperzy podejmą niewybuch. Na ten czas spora część mieszkańców Klinisk będzie musiała opuścić zagrożony teren.

– Od godziny 9 do 10:30 planowane jest wstrzymanie ruchu na drodze S3 w obu kierunkach oraz całkowite wstrzymanie ruchu kolejowego na czas podjęcia niewybuchu – powiedziała nam rzecznik goleniowskiej policji.

Kto zatem planuje przejazd trasą S3 w pomiędzy węzłem Rzęśnica a węzłem Goleniów Południe jutro rano lub podróż pociągiem niech lepiej uczyni to przed godziną 9 lub później!